Kinesiotaping Łęczna
Mgr Monika Skoniecka - fizjoterapeuta
Mgr Daniel Szelepusta - fizjoterapeuta
Magdalena Błądek - technik masażu
Mgr Tomasz Filipczuk - fizjoterapeuta
Mgr Aleksandra Josicz - fizjoterapeuta
Mgr Paulina Muskała - fizjoterapeuta
Kinesiotaping
Czym jest Kinesiotaping? Ta metoda terapeutyczna leczenia bólu mięśni i stawów polega na oklejaniu ciała specjalnie do tego przeznaczonymi taśmami. Plastrowanie dynamiczne, bo tak inaczej można ją nazwać, zwiększa przestrzeń między skórą a mięśniami, działając rozluźniająco i zmniejszając odczucie bólu.
Jeśli aktywnie uprawiasz sport, np. bieganie, tenis, jazdę na rowerze, na pewno często odczuwasz zmęczenie i bóle mięśni. Zwróć się więc do doświadczonego fizjoterapeuty w poradni rehabilitacyjnej SGL, który fachowo wykona zabieg plastrowania.
Kinesiology Taping — jak działa?
Kinezjotaping to terapia, która nie wykorzystuje substancji chemicznych ani farmakologicznych, co nie oznacza, że każdy może dowolnie wykorzystywać plastry do kinezjotapingu. Nie należy tej metody traktować jak najlepszego leku na wszelkie problemy z narządem ruchu, ale warto, oczywiście pod okiem fizjoterapeuty, sprawdzić, czy pozwoli ona pozbyć się lub zredukować ból.
Elastyczne, kolorowe plastry kinesio są szeroko stosowane w świecie sportu w przypadku kontuzji czy bólu. Sportowcy używają ich w trakcie zawodów sportowych. Taśmy podpierają mięśnie i chronią je przed dalszym uszkodzeniem. Dynamiczne plastrowanie zwiększa siłę mięśnia poprzez jego lepsze ukrwienie. Pojawiły się nawet głosy, że działa niczym środek dopingowy, ale przecież w plastrach nie ma żadnych substancji przedostających się do krwi.
Wskazania do kinesiotapingu
- Uraz, kontuzja, naderwany mięsień, skręcenie stawu,
- wady kręgosłupa,
- bóle kręgosłupa oraz kończyn,
- zwyrodnienia stawów,
- obrzęki,
- porażenia nerwów,
- siniaki,
- wady stóp,
- obniżone napięcie mięśniowe,
- blizny,
- zaburzenia neurologiczne.
Taśmy można stosować na łopatki, nadgarstki, łydki, brzuch, kręgosłup, a nawet głowę.
Umów się na kinesiotaping w gabinetach SGL
Plastry dynamiczne nie usztywniają stawów i mięśni, nie przeszkadzają w ruchu, działają szybko. Tworzone są z cienkiej bawełny i pokryte klejem medycznym, dzięki któremu doskonale przylegają do skóry. Chociaż są bezpieczne i łatwe w użytkowaniu, wymagają od osoby, która je przykleja odpowiedniej techniki, czyli doświadczonego fizjoterapeuty.