Psychiatra Lublin

Lek. Aleksandra Kordyga-Proć
Lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii
SGL Lublin ul. Kolorowa 24/45
Telefon SGL Lublin: (81) 740 18 58
Dr n. med. Jerzy Wielguszewski
Specjalista psychiatrii
SGL Lublin ul. Kolorowa 24/45
Telefon SGL Lublin: (81) 740 18 58

Psychiatra Lublin

Psychiatra zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem, a także zapobieganiem problemom związanym ze zdrowiem psychicznym. Wiele współczesnych zaburzeń objawiających się złym samopoczuciem można skutecznie rozwiązać, decydując się na leczenie u psychiatry.

Sprawdź, kiedy wybrać się do psychiatry w Lublinie, jakie zachowania Twoje lub bliskiej Ci osoby sugerować mogą problemy natury psychicznej. W SGL, gabinetach medycznych w Lublinie, znajdziesz pomoc psychiatryczną dla osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży.

Czym zajmuje się psychiatra?

Najczęstsze problemy, z którymi zmagają się pacjenci gabinetów psychiatrycznych to:

  • Zaburzenia nastroju

Jeśli od dłuższego czasu odczuwasz smutek, ciężko jest Ci wykonywać zwyczajne, codzienne czynności i nic Cię nie cieszy, odwiedź psychiatrę, który zajmuje się leczeniem depresji. Psychiatria zajmuje się także zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym (bipolarność), czyli leczy pacjentów, którzy mają na przemian objawy depresji i manii.

  • Zaburzenia lękowe

Jeśli odczuwasz paraliżujący lęk, masz fobie, ataki paniki, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne albo przeżyłeś traumę, która mogła spowodować zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD), udaj się do psychiatry, który zapisze odpowiednie leki i skieruje Cię na terapię psychologiczną.

  • Zaburzenia psychotyczne

Takie problemy zdrowotne jak schizofrenia, zaburzenie schizotypowe i zaburzenie urojeniowe wymagają pilnej konsultacji z psychiatrą i wdrożenia leczenia.

  • Zaburzenia odżywiania

To coraz częściej występujące problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych osób. Anoreksja, bulimia, zaburzenie jedzenia kompulsywnego to choroby, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i mogą nawet doprowadzić pacjenta do śmierci.

  • Zaburzenia osobowości

Borderline, narcystyczne, unikające, paranoidalne, zależne, schizoidalne — to zaburzenia, które diagnozuje psychiatra i zaproponuje odpowiednią terapię (psychologiczną i farmakologiczną).

  • Uzależnienia

Jeśli Ty lub ktoś Ci bliski sięga po alkohol, narkotyki, inne substancje psychoaktywne lub wykazuje uzależnienie od hazardu, umówienie się na wizytę do psychiatry jest ważnym krokiem ku podjęciu leczenia.

  • Problemy związane z dzieciństwem i wiekiem młodzieńczym

Tutaj przede wszystkim wyróżnia się ADHD (Zespół nadpobudliwości psychoruchowej), ale także zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe u dzieci, depresję u dzieci i młodzieży. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z zachowaniem, nie należy czekać — dobry psychiatra dla dzieci i młodzieży zaproponuje skuteczne rozwiązania.

  • Problemy związane z dorosłością

Osoba dorosła także może mieć duże problemy z radzeniem sobie w życiu codziennym. Jeśli odczuwasz silny stres związany z pracą, masz problemy w relacjach międzyludzkich, przechodzisz przez życiowy kryzys (rozwód, śmierć bliskiej osoby, bezrobocie) i masz trudności w podejmowaniu decyzji, terapia oraz odpowiednie leki przepisane przez psychiatrę mogą poprawić jakość Twojego życia.

  • Zaburzenia snu

Jeśli od dłuższego czasu cierpisz na bezsenność lub przeciwnie — ciągle czujesz zmęczenie, odwiedź psychiatrę.

  • Zaburzenia psychiczne związane z chorobami somatycznymi

Osoby chorujące na choroby przewlekłe nierzadko dodatkowo chorują na depresję lub zaburzenia lękowe. Warto więc leczenie choroby przewlekłej połączyć z wizytami u psychiatry.

Psychiatra dla młodzieży w Lublinie

Nawet 20% polskich nastolatków nie ma chęci do życia, ma objawy depresji lub chwilowego spadku nastroju. Wizyta u psychiatry dla młodzieży w Lublinie powinna być pierwszym krokiem w diagnozie i leczeniu różnych zaburzeń nastroju, lękowych, problemów z tożsamością i samooceną albo gdy nastolatek zachowuje się ryzykownie lub ma problemy w relacjach społecznych. Depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, lęki społeczne, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD), zaburzenia tożsamości płciowej, odżywiania, uzależnienia, zachowania autoagresywne, samookaleczanie, przejawianie agresji — wszystkie takie zachowania powinny być dla rodziców sygnałem, że ich dziecko potrzebuje fachowej pomocy.

W przypadku pojawienia się trudności z wychowaniem nastolatka lub obaw dotyczących zdrowia psychicznego dziecka lekarz psychiatra w Lublinie oceni stan zdrowia pacjenta i zaleci odpowiednią terapię.

Psychiatra NFZ w Lublinie

Psychiatra NFZ to taki, który ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i przyjmuje nieodpłatnie pacjentów ubezpieczonych. Żeby skorzystać z wizyty u psychiatry na NFZ w Lublinie, nie trzeba mieć skierowania. Trzeba jednak zapisać się na konkretny termin w SGL.

Psychiatra w Lublinie prywatnie

Jeśli zależy Ci na rozmowie z psychiatrą jak najszybciej, możesz skorzystać z wizyty prywatnej. Będzie to konsultacja płatna, ale nie wymaga długiego okresu oczekiwania na swoją kolej. Wystarczy zadzwonić lub przyjść do przychodni SGL w Lublinie. Można także skorzystać ze strony do rejestracji online.

SGL Lublin

Gabinet psychiatry w przychodni SGL w Lublinie to miejsce, w którym otrzymasz fachową poradę dotyczącą Twojego zdrowia psychicznego lub w którym możesz poszukać pomocy dla swoich bliskich z problemami takimi jak depresja, zaburzenia odżywiania, lękowe, uzależnienia i inne. W zależności od potrzeb możesz skorzystać z wizyty u psychiatry na NFZ lub zapisać się na wizytę prywatną. Na miejscu możesz także skorzystać z pomocy psychologa, jeśli psychiatra uzna, że taka pomoc jest niezbędna w procesie leczenia.

Czym się wyróżniamy?
Nowoczesny sprzęt
do diagnostyki
Ponad 25 letnie
doświadczenie na rynku
Wykwalifikowany
personel